Stembureau

Verstandelijke beperking en stemmen

Op 20 maart zijn de verkiezingen voor de provincie en het waterschap. Kunnen mensen met een verstandelijke handicap ook gaan stemmen?

Deze mensen krijgen volgens de huidige wet geen hulp in het stemhokje bij het stemmen. Alleen kiezers met een lichamelijke beperking mogen hulp krijgen in het stemhokje als dat nodig is. Bijvoorbeeld mensen met een visuele beperking of stemmers met Parkinson die moeilijk het potlood kunnen gebruiken.

Er buiten wel
Buiten het stemhokje is hulp en uitleg wél mogelijk. In veel gemeenten wordt hier nu al aandacht aan besteed. Mensen kunnen voor meer uitleg terecht op de website
www.stemjijook.nu. De website is vooral bedoeld voor mensen met een licht-verstandelijke beperking en moeilijk lerenden. De informatie is in makkelijke geschreven, met veel beeldmateriaal. Ook is een Verkiezingskrant in gewone taal is beschikbaar. Die legt uit waar de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het waterschap over gaan.  Klik hier voor de krant.

 

Dit bericht heeft 0 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *