Ga naar hoofdinhoud
Prins Jos

Primeur: Prins met down-syndroom

De 50-jarige Jos van de Pas leidt deze carnaval het AKO-rijk in de gemeente Kerkrade. Jos heeft het syndroom van Down en zou de eerste prins zijn met deze aangeboren afwijking.

“Een fantastische keuze”, noemt Raymond Vlecken, president van de Samenwirkende Limburgse Vastelaovesvereniging, de keuze voor een prins met down-syndroom in Chevremont. “Ik vind het prachtig”, aldus Vlecken, die zich niet kan herinneren dat er ooit een prins carnaval met down-syndroom is uitgeroepen. “Carnaval is een feest voor iedereen. Fantastisch dat de mensen in Chevremont dat op deze manier uitdragen.”

Geen onderscheid
Carnavalsvereniging AKO maakte de opmerkelijke keuze om uit te stralen dat elk verenigingslid volwaardig meetelt. Jos draait al decennialang mee in de plaatselijke kerk en carnavalsvereniging. “We kennen geen onderscheid tussen gehandicapt of niet, dat maakt bij ons niet uit”, aldus Hub Holten, president van de AKO Carnavalsvereniging. “Jos is al 35 jaar lid van de vereniging, hij begeleidt als stalmeester al onze zittingen. Dat doet hij perfect.”

Dit bericht heeft 0 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *